wtorek, 14 sierpnia 2012

Romowie

Tematem mojego dzisiejszego posta będzie nic związanego z modą! Od dawna mówi się, że należy traktować romów z szacunkiem. Walczą o swoje prawa, wykorzystują sądy i przepisy karząc  nas za zakaz wstępu czy uniemożliwienie czegoś.
Przyszła dziś do sklepu kobieta z dwójką małych dzieci. W ciągu 5 minut ukradła 100zł i buty. Zniknęła jak kamfora. Szukać jej, gonić wzywać policję? Gdzie za rogiem czeka dwóch "potężnych" panów czekających na łupy. W jakim Państwie my żyjemy? Dlaczego mają być traktowani jak "Polacy" z takimi samymi prawami, gdzie na każdym kroku nas okradają. I nie była to pierwsza tego typu sytuacja, mało tego mają tyle odwagi, że wracają i robią to samo.
Chciałabym poprzez tego posta ostrzec , szczególnie sprzedawców na standardowy trik :
Przychodzi Pani do kasy i płaci banknotem 200zł.
 Po czym widząc metkę 15zł kłoci się , że 5 zł.
 Prosi o oddanie tych 200zł
Podaję ci wydaną przez Ciebie kwotę i w momencie przekazania bardzo umiejętnie zabiera ci 100 zł i w tempie błyskawicy wychodzi, jeśli zdążysz się zorientować kłóci się , robi awanturę, schowa buty pod spódnice i wychodzi.
Jesteśmy bezsilni na takie zachowanie i przyjmujemy kradzież mimowolnie. Czują się bezkarni. Grono z nich na pewno jest uczciwa, ale takich jeszcze nie poznałam. Zakładają sprawy w sądach o znieważenie a co my możemy im zrobić i jak się bronić? Jesteśmy bezsilni!!!!

3 komentarze:

  1. masakra;/ ja nie rozumiem takich ludzi co tylko by kradli a do roboty to nie ma komu..

    OdpowiedzUsuń
  2. powinnaś zgłosić to na policje

    OdpowiedzUsuń
  3. zgadza sie!! oni mają takie sztuczki,że szok! trudno się zorientować! wkońcu normalna praca jest im obca a maja te swoje pałace ;]

    OdpowiedzUsuń